Wyślij
Udostępnij:
 
 

Rzecznicy praw pacjenta psychiatrycznego na mapie

Autor: Krystian Lurka |Data: 08.02.2020
 
 
Tagi: psychiatria
Pacjenci szpitali psychiatrycznych znajdą swoich rzeczników na stronie internetowej. Rzecznik praw pacjenta, któremu podlegają te osoby, we współpracy z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, stworzył mapę szpitali psychiatrycznych i działających w nich rzeczników.
Można na niej znaleźć harmonogram ich pracy wraz z bezpośrednim kontaktem. Są tam też informacje dotyczące szpitali psychiatrycznych, oddziałów klinicznych, oddziałów psychiatrycznych w szpitalach ogólnych, zakładów opiekuńczo-leczniczych o profilu psychiatrycznym, ośrodków uzależnień i innych podmiotów leczniczych, które sprawują całodobową opiekę psychiatryczną lub odwykową.

- Rzecznicy praw pacjenta szpitala psychiatrycznego zapewniają pacjentom pomoc w dochodzeniu ich praw związanych z przyjęciem, leczeniem, warunkami pobytu, współpracują z rodzinami pacjentów. Mają możliwość wstępu na oddziały, występowania do kierownika placówki w przypadku problemów z wglądem w dokumentację medyczną. Obecnie działają w 220 szpitalach psychiatrycznych – przypomina „Dziennik Gazeta Prawna”.

Mapa jest dostępna na stronie: www.pacjent.gov.pl/system-opieki-zdrowotnej/szpitale-psychiatryczne-i-rzecznicy.

Przeczytaj także: „Smutny obraz psychiatrii dzieci i młodzieży”, „Kolejne placówki w pilotażu centrów zdrowia psychicznego”, „Balicki: Reforma psychiatrii jest spóźniona o 25 lat”, „Opinie polskich psychiatrów o psychiatrii i własnej roli zawodowej”, „Dostawki na oddziałach psychiatrii dzieci i młodzieży”, „Biała plama (dziura) na mapie światowego zdrowia psychicznego”, „(Nie)zdrowie psychiczne”, „Prof. Agata Szulc: Brakuje empatii”, „Najbardziej wpływowy polski psychiatra to...”, Prof. Rybakowski zapowiada powstanie centrum zdrowia psychicznego w Poznaniu” i „Punktologia stosowana”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe