Wyślij
Udostępnij:
 
 

Seniorzy się cieszą, czyli ponad milion osób skorzystało w czerwcu z dopłat do leków

Źródło: KL, Dziennik Gazeta Prawna
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 03.08.2017
 
 
To rekord, zwykle korzystało z nich od 800 do 900 tysięcy osób. Był to też rekordowy miesiąc pod względem kwoty przeznaczonej na dofinansowanie.
- Wydano na ten cel 42,7 mln zł w skali miesiąca. O 9 mln więcej niż miesiąc wcześniej - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" i cytuje Dobrawę Biadun, ekspertkę do spraw zdrowia Konfederacji Lewiatan: - To efekt zmian na liście leków refundowanych i dodania do części dedykowanej seniorom nowych preparatów.

Ponieważ w przepisach ustalono na sztywno wysokość dotacji z budżetu państwa na dopłaty, ministerstwo ostrożnie układało pierwotną listę medykamentów. Potem stopniowo ją rozszerzało. Przekroczenie wydatków oznaczałoby konieczność usunięcia części leków z listy 75 plus.

Darmowe leki dla seniorów to spełnienie przedwyborczych obietnic PiS. Choć część osób zawiodło się, bo nie wszystkie medykamenty są w pełni bezpłatne, to z nowego rozwiązania skorzystało w sumie blisko dwóch milionów osób.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe