Wyślij
Udostępnij:
 
 
Serca mieszkańców Piekar Śląskich pod pełną kontrolą
 
Działy: Aktualności
50 mieszkańców Piekar Śląskich dostanie urządzenia do monitorowania pracy serca, które pozwalają kontrolować stan zdrowia pacjentów przez 24 godziny na dobę.
- Pilotażowy program zdalnego monitoringu serca dla zagrożonych chorobami kardiologicznymi mieszkańców wdraża Piekarskie Centrum Medyczne we współpracy z Centrum Monitorowania Serca w Tychach. Pacjenci nie będą płacić za korzystanie z rejestratorów – podaje pismo „Gwarek”.

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek, kardiochirurg i jeden z patronów projektu podkreśla, że w leczeniu chorób serca ogromną rolę odgrywa czas. Pacjent z zawałem powinien trafić na stół operacyjny jak najszybciej. – Telemonitoring serca wykrywa zaburzenia we wczesnym stadium, a przez transmisję EKG pozwala je precyzyjnie zdiagnozować i udzielić choremu natychmiastowej pomocy – zaznacza prof. Bochenek.

Rejestratory przez 24 godziny na dobę kontrolują stan zdrowia pacjentów, pozwalają postawić diagnozę, a w razie potrzeby informują o niebezpieczeństwie kardiologa i ratownika. Jak przekonują twórcy projektu, system o połowę zwiększa szanse na przeżycie pacjenta na przykład po zawale serca.

- Przywołują badania według których dzięki monitoringowi zaburzenia pracy serca wykrywane są 4 do 6 dni od ich wystąpienia, podczas gdy u niemonitorowanych pacjentów zajmuje to prawie miesiąc. Dodają, że arytmię można zdiagnozować jeszcze szybciej, nawet w ciągu dwóch dni – pisze „Gwarek”.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe