Wyślij
Udostępnij:
 
 

Siła kobiet, czyli menedżerowie i liderzy roku 2017 w ochronie zdrowie

Źródło: BL
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 12.01.2018
 
 
Na Gali na Zamku Królewskim najlepsi polscy menedżerowie i liderzy roku w poszczególnych nagrodach odebrali narody. W tym roku przytłaczającą większość nagrodzonych stanowiły kobiety.
Nagrody wręczał Marek Tombarkiewicz, wiceminister zdrowia.

- Nie jest to może osiągniecie tak spektakularne jak wejście jednej osoby na Mount Everest, ale jednak to sukces, bo bardzo wielu ludziom udało się wejść na Rysy – mówi o swoim największym sukcesie A.D. 2017 prof. Wiesław Jędrzejczak, Osobowość Roku.

Tym sukcesem jest upowszechnienie najnowocześniejszych metod leczenia nowotworów krwi. Można mówić o tym, że w ostatnich latach zbudowaliśmy całe miasto ocalałych po przeszczepieniu szpiku – na taką liczbę ludzkich istnień przekłada się to upowszechnienie.

- Medycyna i zarządzanie to nie tylko wiedza, ale i sztuka. Cieszę się zatem, że obie te zawodowe pasje dane mi było w swojej pracy połączyć – mówiła Irena Kierzkowska, Menedżer Roku w kategorii szpitale publiczne.

- Po co człowiekowi popularność? Odkryłam co z nią zrobić – mówiła Martyna Wojciechowska, laureatka w kategorii Gwiazda – Ambasador Roku. – Za popularnością idzie zaufanie, a to z kolei można wykorzystać służąc innym – dodawała.

W tym roku laureaci wiele miejsca poświęcali urzędnikom. Ich rolę we współtworzeniu systemu ochrony zdrowia podkreślała Elżbieta Rucińska-Kulesz, lider w kategorii zdrowie publiczne. Zgadzali się z nią i Wiesław Jędrzejczak, i Marek Brzosko (także lider w kategorii zdrowie publiczne). Rzeczywiście – w Polsce bez decyzji urzędników nie sposób poprawić sytemu leczenia. Nawiązywała do tego w swoim wystąpieniu Ewa Drzyzga, lider w kategorii Media i PR, adresując swoje słowa do nowego ministra zdrowia. - Panie ministrze, proszę walczyć o wzrost nakładów na zdrowie. Życzę, żebyście wytargali te pieniądze – dodawała.

Gdzie zaczyna się droga do sukcesu? - Dochodzi w końcu do rodzaju złości na to, że codziennie trzeba tolerować i znosić wszelkie mankamenty „starego” - odpowiada Lidia Albrechowicz, prezes szpitala EMC Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie. Lecznica to Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia w kategorii Innowacyjny Szpital. - Gdy pojawia się granicząca z pewnością świadomość tego, że zmiana jest potrzebna i że ma się sposób na jej przeprowadzenie, pora zaczynać zmiany – dodaje.

„Pora zaczynać” powiedzieli sobie w pewnym momencie również inni laureaci naszego konkursu. Każdym z tych „pora zaczynać” ostatecznie doprowadziło do zmian na lepsze. Czasem przełomowych, rewolucyjnych – a czasem ewolucyjnych. Jak zgodnie podkreślają nasi bohaterowie, za każdym z tych osiągnięć stał zespół ludzi, potrzebne było wsparcie otoczenia. Zwraca uwagę, że każdy z naszych bohaterów za swój sukces dziękuje innym, podkreśla, że bez ich pomocy byłby on niemożliwy. Oni dziękują innym – my w tym konkursie dziękujemy właśnie im. W końcu Władysław Jagiełło nie sam wygrał bitwę pod Grunwaldem, ale czy wygralibyśmy ją bez Władysława Jagiełły?

Za wybitne osiągnięcia w minionym roku nagrody trafiły do prof. Wiesława Jędrzejczaka (Osobowość Roku), Ireny Kierzkowskiej (Menedżer Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne); Beaty Drzazgi, prezes BetaMed S.A. w Katowicach (Menedżer Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – placówki prywatne); EMC Szpitala Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie (Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital); prof. Marka Brzoski, krajowego konsultanta w dziedzinie reumatologii (Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne); Elżbiety Rucińskiej–Kulesz, dyrektor NFZ Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego z siedzibą w Gdańsku (Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne); Ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej Forum Przeciw Depresji, Servier (Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – działalność edukacyjno-szkoleniowa); Fundacji Vivadental, European Dental Implant Institute Vivadental w Gdańsku (Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna); Ewy Drzyzgi, redaktor prowadząca Program 36,6, telewizja TVN (Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – media i PR); Martyny Wojciechowskiej, dyrektor programowej Travel Channel (Nagroda Specjalna; Gwiazda – Ambasador Zdrowia).

Bartłomiej Leśniewski

Z każdym z laureatów przeprowadziliśmy wyczerpujący wywiad. CZYTAJ TUTAJ
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe