Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ministerstwo Zdrowia

Sposób, by powrócić do normalności

Źródło: Polskie Radio
Autor: Krystian Lurka |Data: 19.11.2020
 
 
– Nie chcemy Polaków zmuszać do szczepienia przeciwko COVID-19, ale chcemy przekonać, że jest to jedyna metoda, aby zakończyć pandemię – zapowiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Kraska odniósł się do wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o zapowiadanych szczepieniach przeciwko COVID-19. Morawiecki stwierdził, że będą one dobrowolne, a Niedzielski, że zaszczepieni powinni być wszyscy dorośli Polacy.

Czy te zapowiedzi nie przeczą sobie?

– Nie chcemy zmuszać Polaków do szczepienia, ale zamierzamy ich przekonać, że to jedyna metoda, aby zakończyć pandemię – jedyny sposób, aby powrócić do normalności. Oczywiście, musimy pokazać i udowodnić, że szczepionka jest nie tylko skuteczna, ale także bezpieczna. Warunkiem szczepienia jest to, aby każda osoba, która się mu poddaje była absolutnie pewna, że nie spowoduje to żadnych niepokojących skutków ubocznych – powiedział wiceminister zdrowia w Polskim Radiu. Wyraził nadzieję, że wyszczepialność w Polsce będzie jak największa. – Tylko zaszczepienie, uodpornienie 60 proc. populacji gwarantuje zatrzymanie pandemii – stwierdził.

Przeczytaj także: „Zaszczepią wszystkich pełnoletnich Polaków”, „Nie chcą się szczepić przeciw COVID-19” i „Na ile szczepionka pozwoli wygasić pandemię”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe