Wyślij
Udostępnij:
 
 
GSK

Sprzedaż zakładu produkcyjnego GSK w Poznaniu

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 21.10.2020
 
 
Spółki GSK i Delpharm zawarły porozumienie w sprawie przejęcia przez Delpharm zakładu produkcyjnego GSK w Poznaniu.
– Jeśli spółki uzyskają odpowiednie zezwolenia organów regulacyjnych, w transakcji nastąpi przeniesienie własności zakładu produkcyjnego GSK w Poznaniu – z infrastrukturą i liczącym około 700 osób personelem fabryki – na spółkę Delpharm.

Co z pracownikami zatrudnionymi w fabryce?

Zespół przejdzie do Delpharm, a GSK będzie głównym klientem fabryki leków.

– Posiadamy utalentowany i zaangażowany zespół, który konsekwentnie utrzymuje wysoką jakość pracy, zapewniając poznańskiej fabryce doskonałe wyniki. Obecnie naszym priorytetem jest zapewnienie pracownikom wsparcia i doradztwa w okresie przejściowym, we współpracy z firmą Delpharm. Równocześnie pozostajemy w pełni zaangażowani w bieżącą działalność zakładu i pragniemy zapewnić ciągłość dostaw produktów dla naszych pacjentów i konsumentów – komentuje podpisanie porozumienie Kamilla Niedzielska, dyrektor fabryki GSK w Poznaniu.

Spółka Delpharm stawia sobie za cel rozbudowę swojej globalnej sieci dostaw, a zakład produkcyjny
w Poznaniu – dzięki konkurencyjnej bazie kosztowej, wysokiej jakości produkcji, nastawieniu na ciągły rozwój oraz zdolności do wytwarzania różnych postaci farmaceutycznych – ma w niej do odegrania istotną rolę.

Delpharm będzie nadal, przez co najmniej pięć lat, prowadzić na zasadach kontraktowych produkcję istniejących linii produktów GSK, natomiast GSK pozostanie właścicielem praw do wytwarzanych produktów i podmiotem odpowiedzialnym.

– Cieszymy się, że dzięki pozyskaniu fabryki leków w Poznaniu, która stanie się naszym pierwszym zakładem produkcyjnym w Europie Środkowowschodniej, powiększamy o produkcję leków nasze partnerstwo z GSK, dotychczas oparte na współpracy w obszarze produktów konsumenckich i szczepionek – podkreśla Sébastien Aguettant, dyrektor generalny Delpharm.

O Delpharmie
Firma wytwarzając ponad 900 milionów opakowań jednostkowych i mając obroty około 800 mln euro jest w światowej czołówce globalnych organizacji kontraktowych prowadzących działalność produkcyjną i rozwojową (CDMO) dla spółek farmaceutycznych. Spółka ma swoją siedzibę we Francji. Posiada siedemnaście zakładów produkcyjnych (dwanaście we Francji, dwa we Włoszech i po jednym w Belgii, w Kanadzie i w Holandii).

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe