Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jakub Ociepa/Agencja Gazeta

Szczurek-Żelazko: Rotawirusy to zagrożenie dla zdrowia naszych dzieci, szczególnie z tych grup ryzyka

Źródło: wPolityce.pl
Autor: Krystian Lurka |Data: 21.10.2019
 
 
- Niestety, docierają do nas informacje, że rotawirusy coraz częściej występują w naszej populacji. Dlatego szczepienia odgrywają istotną rolę w uodparnianiu Polaków. Od kiedy pojawiły się szczepionki mniej dzieci jest hospitalizowanych - przyznaje wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.
Wiceminister Szczurek-Żelazko w rozmowie z "wPolityce.pl" przyznaje, że mniej hospitalizacji to mniejsze koszty dla budżetu i mniejsza trauma dla dzieci.

- Stąd sukcesywnie wprowadzamy zmiany w kalendarzu szczepień. Każda szczepionka, która znajdzie się na takiej liście jest dla odbiorcy bezpłatna. Przeznaczamy na to konkretne środki. Dlatego zanim minister zdecyduje się na wprowadzenie zmian prosi o ocenę Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, która dokonuje analizy skuteczności danego produktu. Pamiętajmy, że pojawiają się nowe patogeny, które rozprzestrzeniają się w naszej populacji i dlatego po analizie podejmujemy decyzję o wprowadzeniu profilaktyki w postaci szczepień. Dodanie szczepionki do listy musi być w 100 proc. uzasadnione - mówi Szczurek-Żelazko.

Przeczytaj także: "Profesor Bernatowska: Powszechne szczepienia przeciwko rotawirusom to znaczące oszczędności".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe