Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Szumowski: Część dyrektorów dogadała się z fizjoterapeutami, liczymy na kolejnych
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, Polska Agencja Prasowa
Autor: Krystian Lurka |Data: 16.05.2019
 
 
"Maj bez fizjoterapeutów"? - Wiemy, że w części szpitali regulacje płacowe z fizjoterapeutami zostały już załatwione. Liczymy na to, że coraz więcej dyrektorów będzie podejmowało rozmowy i rozwiązywało kłopoty wykorzystując przyznawane środki – powiedział w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski.
- W ramach akcji "Maj bez fizjoterapeutów" fizjoterapeuci najpierw oddawali krew, a później przystąpili to strajku włoskiego, polegającego na skrupulatnym, drobiazgowym wykonywaniu obowiązków i edukowaniu pacjentów o znaczeniu fizjoterapii - przypomniał "Dziennik Gazeta Prawna" i zapowiedział, że kolejnym działaniem ma być głodówka.

Minister Szumowski odnosząc się do postulatów fizjoterapeutów wskazywał, że dyrektorzy szpitali dostali dodatkowe 680 mln zł na wzrost wyceny świadczeń i mogą te środki przeznaczyć na podwyżki dla grup, które ich nie dostały, między innymi właśnie fizjoterapeutów.

- W tej chwili wojewódzkie oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia spotykają się z dyrektorami. Aneksy w sprawie przekazywania pieniędzy zostają podpisane ze szpitalami - powiedział minister podczas czwartkowej (16 maja) konferencji prasowej.

Przeczytaj także: "Szumowski: Będziemy raportować, jaki jest czas oczekiwania na SOR-ach", "Szumowski: Wszystkie absolwentki pielęgniarstwa odebrały prawo wykonywania zawodu" i "Szumowski: Dzięki 500+ dzieci będą zdrowsze".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe