Wyślij
Udostępnij:
 
 
Marcin Stępień/Agencja Gazeta
Szumowski: Wszystkie absolwentki pielęgniarstwa odebrały prawo wykonywania zawodu
Źródło: TVP Info
Autor: Krystian Lurka |Data: 11.05.2019
 
 
- Cieszę się, liczba pielęgniarek zwiększa się, i to w takim stopniu, że możemy mówić o powolnym uzupełnianiu ogromnej dziury pokoleniowej – powiedział minister Łukasz Szumowski.
- Do pracy za granicę chce wyjeżdżać coraz mniej pielęgniarek. Od 2015 r. liczba wyjeżdżających spadła z 1500 do 430 w 2018 roku - poinformowało TVP Info i zacytowało Zofię Małas, prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych: – Mało tego, mamy sporo zainteresowanych powrotem, zarówno z krajów skandynawskich, jak i z wielkiej Brytanii.

Łukasz Szumowski w czwartkowym programie "Gość Wiadomości" skomentował to, co powiedziała przedstawicielka pielęgniarek i położnych.

– W czasach rządów koalicji PO-PSL byłem praktykującym lekarzem i pamiętam, jaki był marazm. Co trzecia pielęgniarka uciekała z zawodu – powiedział Szumowski. - Cieszę się, że dzięki dobrze zainwestowanym pieniądzom z UE i budżetu państwa, że dzięki finansowaniu i inwestowaniu w kadry, pierwszy raz od dawna, udało się doprowadzić do tego, że wszystkie młode absolwentki odebrały prawo wykonywania zawodu – dodał Szumowski.

Przeczytaj także: "Brakuje pielęgniarek? Nie szkodzi. Wyręczą je rolnicy".
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe