Łukasz Cynalewski/Agencja Wyborcza.pl

Tadeusz Rydzyk ze zgodą na kształcenie lekarzy

Udostępnij:
Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, czyli szkoła założona przez ojca Tadeusza Rydzyka, otrzymała zgodę na otworzenie wydziału lekarskiego. Decyzję o pozytywnej opinii w tej sprawie Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło kilkanaście dni po tym, jak redemptorysta skrytykował ministra Przemysława Czarnka.
18 września poinformowano o decyzji na Twitterze.Czy to było związane z publiczną krytyką ministra Przemysława Czarnka przez ojca Tadeusza Rydzyka?

To zasugerowano w TVN24.

– Założyciel i wieloletni dyrektor Radia Maryja, ojciec Tadeusz Rydzyk, skrytykował ministra Przemysława Czarnka 6 września, podczas audycji pod tytułem „Rozmowy niedokończone”. Pod koniec programu do rozgłośni dodzwonił się ojciec Tadeusz Rydzyk, który życzył Polsce, aby w wyborach wybrała najlepszych”. Potem wyraził swoje zmartwienie tym – jak stwierdził – czy Polacy zrobią to najlepiej.

Następnie skrytykował ministra Czarnka.

– Czekamy chyba rok na zatwierdzenie kierunku lekarskiego w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Nie idzie to – mówił, podkreślając, że „ani on, ani zgromadzenie, nie ma z tego tytułu żadnych korzyści materialnych”.

– Szanuję pana ministra Czarnka, ale – po raz pierwszy to mówię – jestem do pewnego stopnia rozczarowany. Tak długo prosimy o wydział lekarski. Jeśli robimy jakieś błędy w dokumentach, to niech nam to powiedzą. Od czego minister ma dyrektorów? – pytał.

Rydzyk kilka razy podkreślił, że „zależy mu na uczelni”.

– Potrzeba nowych ludzi, zależy nam na wartościowych lekarzach, którzy będą naprawdę oddani – zaznaczył Rydzyk.

– Dwanaście dni po wypowiedziach Tadeusza Rydzyka resort edukacji poinformował o zwiększaniu liczby miejsc na studiach na kierunkach lekarskich – zwrócono uwagę w TVN24.

Przeczytaj także: „Karykatura edukacji”, „Tadeusz Rydzyk chce kształcić lekarzy” i „O współpracy szpitali wojewódzkich z prywatnymi uczelniami”.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.