Wyślij
Udostępnij:
 
 
Naczelna Izba Lekarska

Waldemar Malinowski o upaństwowieniu szpitalnictwa

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 15.09.2020
 
 
– To nie czas na wielką rewolucję w służbie zdrowia. Bo planowane zmiany właścicielskie to będzie rewolucja, a nie ewolucja – przyznaje prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych Waldemar Malinowski, komentując to, że PiS chce upaństwowić szpitale.
Prezes Malinowski w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” wyjaśnia, że nie sprzyja temu sytuacja epidemiczna i spodziewana druga fala COVID-19. Przekonuje, że regionalizacja jest lepsza od centralizacji.

– Będziemy przeciwko zmianom, które są powrotem do przeszłości. Tak już było i się nie sprawdziło – mówi Malinowski i podkreśla, że do tej pory wiele samorządów zainwestowało ogromne pieniądze w modernizację placówek.

Przeczytaj także: „Powtórka z lat siedemdziesiątych”, „Co z własnością szpitali?” i „Waldemar Malinowski o likwidacji szpitali, POZ i AOS”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.