Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ministerstwo Zdrowia

Wiceminister Kraska o koronawirusie z Wuhan

Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Autor: Krystian Lurka |Data: 12.02.2020
 
 
- W Polsce nie ma potwierdzonych przypadków koronawirusa 2019nCoV - poinformował w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Kraska zapewnił, że Ministerstwo Zdrowia na bieżąco monitoruje pracę służb sanitarno-epidemiologicznych i medycznych w związku z zabezpieczeniem Polski i obywateli naszego kraju przed koronawirusem 2019nCoV.
Na obserwacji w Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu przebywa 30 Polaków, którzy na początku lutego zostali sprowadzeni z chińskiego Wuhan.

- Te osoby nie mają żadnych niepokojących objawów, a ich stan zdrowia jest dobry. Trzykrotnie zostały od nich pobrane próbki do badania w NIZP-PZH. Przebadano je trzykrotnie, a wynik w każdym badaniu był ujemny - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Przeczytaj także: „Roberto Speranza: Udało się nam wyizolować koronawirusa 2019-nCoV”, „Pinkas, Kraska i Juszczyk o koronawirusie 2019-nCoV”, „Ghebreyesus ogłosił stan zagrożenia o znaczeniu międzynarodowym”, „Cholewińska-Szymańska: Zakażenie koronawirusem 2019-nCoV ma znamiona wysokiego stopnia zagrożenia”, „Sprawdzą, jak jesteśmy chronieni przed zagrożeniem epidemiologicznym” i „Internetowa mapa zasięgu koronawirusa”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe