Wyślij
Udostępnij:
 
 

Wystawiono 5,5 mln e-recept. Resort zdrowia chce więcej

Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Autor: Marta Koblańska |Data: 23.08.2019
 
 
Do 23 sierpnia ponad 13 000 lekarzy z prawie 5 500 placówek leczniczych wystawiło niemal 5 5 mln e-recept. E-recepty otrzymało już ponad milion pacjentów. Ministerstwo Zdrowia stawia na większą dynamikę przepisywania leków na e-receptach i rozpoczyna akcję informacyjną w pociągach i internecie.
Zwiększyła się także dynamika ich wystawiania – z 2,6 tys. dziennie w styczniu do ponad 150 tys. w połowie sierpnia. Liczby te stale rosną, bo każdego dnia do platformy e-zdrowie (P1) dołączają kolejne podmioty, a lekarze, którzy korzystają z e-recepty potwierdzają, że ich wystawianie jest prostsze i krótsze niż tej tradycyjnej, a to przekłada się na oszczędność czasu i wygodę zarówno ich, jak i pacjentów.

Ministerstwo Zdrowia tymczasem rozpoczęło I etap kampanii informacyjno-edukacyjnej na temat korzyści związanych z e-receptą i zalet Internetowego Konta Pacjenta.Akcja realizowana pod hasłem Co ma wspólnego Pieseł z e-receptą? prowadzona jest w pociągach PKP Intercity oraz internecie. Bohaterem spotu/filmu animowanego jest sympatyczny piesek, który wspólnie „ze swoimi ludźmi” korzysta z e-recepty i licznych udogodnień, jakie daje Internetowe Konto Pacjenta. Celem animacji jest pokazanie, co zyskuje pacjent i jego najbliżsi, kiedy korzystają ze wszystkich dostępnych e-usług w ochronie zdrowia. Eksponowane jest poczucie swobody jakie daje nam uwolnienie się od niepotrzebnych informacji i równocześnie gwarancja szybkiego dostępu do informacji o zdrowiu swoim i swoich bliskich w każdej chwili i w dowolnym miejscu, kiedy tylko okaże się to konieczne.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe