Wyślij
Udostępnij:
 
 
ZUS zaprasza asystentów medycznych na szkolenia
Źródło: BL, Polskie Radio
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 17.10.2018
 
 
Jak informuje Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS, pielęgniarki, ratownicy medyczni, sekretarki medyczne – wszyscy już od najbliższego poniedziałku będą mogli wystawić e-zwolnienie w imieniu lekarza. ZUS zaprasza na szkolenia.
- Jak wyjaśnia ZUS, asystentem medycznym, którego lekarz będzie mógł upoważnić do wystawiania e-zwolnień w swoim imieniu, może zostać osoba, która wykonuje zawód medyczny lub choćby czynności pomocnicze przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych - opisuje Polskie Radio.

Osoba ta musi posiadać zarejestrowane konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i być wpisana do Rejestru Asystentów Medycznych (RAM), dostępnym pod adresem www.ram.rejestymedyczne.csioz.gov.pl. Swój profil na platformie ZUS musi mieć również lekarz, w którego imieniu e-ZLA będzie wystawiał asystent.

Upoważnianie asystenta do wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich będzie odbywać się w RAM. Następnie informacja ta będzie przekazywana do ZUS.

Asystent wypisze zwolnienie, ale decyzję o przyznaniu zwolnienia podejmuje lekarz. Na jej podstawie asystent uzyska dostęp do odpowiednich funkcji na PUE ZUS, dzięki którym wystawi e-ZLA. Co ważne - asystent medyczny upoważniony do wystawiania e-ZLA, będzie wykonywał w imieniu lekarza jedynie techniczne czynności.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe