Zakaz rozdwajania się, czyli nie można łączyć umowy o pracę z kontraktem

Udostępnij:
Czy od lipca w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach będą problemy z lekarskimi dyżurami? Jest to możliwe, bo placówka zgodnie z orzeczeniem Sądu Apelacyjnego w Krakowie nie będzie mogła zatrudniać jednej osoby na dwóch umowach. Dyrekcja musi zaproponować ponad 90 lekarzom inne formy zatrudnienia.
- Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, ale liczymy na kompromis - mówi Anna Mazur-Kałuża, rzeczniczka Szpitala Wojewódzkiego, która jest cytowana przez stronę internetową "Tvswietokrzyska.pl". Rzeczniczka dodaje: - Mamy nadzieję, że nie będzie problemów z obsadą dyżurową na naszych oddziałach.

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakwestionował zatrudnianie lekarzy na dwóch umowach. Chodzi o umowy o prace i kontraktowe. Dlaczego? Bo od tej ostatniej nie są odprowadzane składki. W listopadzie 2015 roku Sąd Apelacyjny w Krakowie orzekł, że nie wolno zatrudniać jednej osoby na dwóch umowach - przypomina "Tvswietokrzyska.pl" i informuje, że Sąd Najwyższy, pod koniec maja, na niejawnym posiedzeniu nie zajął się kasacją złożoną przez szpital, w efekcie czego obowiązuje wyrok Sadu Apelacyjnego.

- 30 czerwca wygasają obowiązujące jeszcze umowy na dyżury kontraktowe i w związku z tym orzeczeniem sądu musimy zmienić formę zatrudnienia lekarzy - mówi Anna Mazur-Kałuża.

W największym szpitalu w regionie na dwóch umowach zatrudnionych jest ponad 90 lekarzy. Jeśli nie przystaną na nowe propozycje zatrudnienia, problem z obsadą dyżurów może pojawić się na niemal wszystkich oddziałach.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.