Wyślij
Udostępnij:
 
 

Zięba "odpłynął". Przyznał, że odrąbałby łby lekarzom, którzy pomagali zmarłej dziewczynce

Źródło: KL, Polsat News
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 06.11.2018
 
 
- Najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby - napisał Jerzy Zięba, znachor, który z wykształcenia jest inżynierem mechanikiem, po śmierci czternastomiesięcznego dziecka w jednym z poznańskim szpitali. Dziewczynka zmarła z powodu sepsy spowodowanej przez pneumokoki i tego, że była nieszczepiona. Lekarze zawiadomili prokuraturę.
- Dziewczynka z rozpoznaniem posocznicy trafiła pod koniec października do kliniki chorób zakaźnych i neurologii dziecięcej przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. Jej stan wywołały pneumokoki, przeciwko którym nie było zaszczepione. Dziecko, na żądanie rodziców, dostało witaminę C - informuje Polsat News. Szpitalne sposoby leczenia były kwestionowane przez rodziców, czternastomiesięczne dziecko zmarło.

Na tragiczne zdarzenie zareagował znany znachor Jerzy Zięba. Na Facebooku napisał, że dziecko zmarło z powodu sepsy, a lekarze mogli uratować je askorbinianem sodu, czyli witaminą C.

- Niestety, nie zgodzili się podać dziecku w agonii, dziecku umierającemu! Natomiast ochoczo zgodzili się na odłączenie wszystkich urządzeń podtrzymujących życie tego dziecka i po kilku minutach dziecko zmarło. Jak to nazwiecie? Drugi Alfie Evans?". Kiedy mówię, że to są bezlitosne skur***, dla których miejscem pobytu jest więzienie, wtedy oskarża mnie się, że ubliżam lekarzom. Nie chcę im ubliżać, natomiast najchętniej odrąbałbym im te durne, lekarskie łby zawierające bezużyteczną substancję, jaką są ich gówniane, bezlitosne "lekarskie" mózgi z licencją na zabijanie zgodnie z procedurami - napisał Zięba. Wpis Jerzego Zięby został już usunięty, ale sprawą zainteresowała się Wielkopolska Izba Lekarska. Złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Przeczytaj także: "Szczepionki i pieniądze: fundusz kompensacyjny dotyczący NOP wciąż nie działa".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe