Archiwum

Zmiany we wrocławskiej dermatologii

Udostępnij:

Prof. Jacek Szepietowski przez dwie kadencje, czyli dwanaście lat, był szefem Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – przestał nim być wraz z restrukturyzacją oddziału, który został właśnie przekształcony w Uniwersyteckie Centrum Dermatologii Ogólnej i Onkologicznej.

Prof. Jacek Szepietowski w liście skierowanym do członków Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oficjalnie poinformował o likwidacji Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii.

– W związku z planami przeniesienia katedry i kliniki ze starego budynku kampusu uniwersyteckiego do nowej lokalizacji w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej 213 we Wrocławiu, decyzją władz Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, od 1 lipca 2024 r. wymieniona jednostka przestała istnieć, co związane jest z tym, że automatycznie przestałem pełnić funkcję jej kierownika – wyjaśnił prof. Szepietowski.

Ekspert kierowałnią przez ostatnie dwie kadencje, to jest dwanaście lat.

Co dalej z profesorem?

– Podjąłem decyzję o złożeniu wypowiedzenia z pracy w uniwersytecie – i tak w trybie ustawowym rozwiązanie mojej umowy nastąpi 30 września tego roku. Do tego czasu pracuje na stanowisku profesora – poinformował w liście, dodając, że podobną decyzję podjęło kilku innych pracowników naukowo-dydaktycznych.

Udostępniamy jego treść.


Co z wrocławską dermatologią?
Pełnomocnikiem rektora do spraw utworzenia nowego centrum została dr hab. Alina Jankowska-Konsur – będąc też szefową dermatologii na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Katedra i klinika nie będą już działać na terenie starego kampusu przy ul. Chałubińskiego, gdzie zabytkowe budynki nie spełniają współczesnych standardów – zostaną przeniesione na wspomnianą ul. Borowską.

Menedzer Zdrowia facebook

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.