Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Zmieniają wycenę porad w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej

Autor: Krystian Lurka |Data: 01.06.2020
 
 
Opublikowano zarządzenie Narodowego Funduszu Zdrowia zwiększające o 5 proc. finansowanie świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, które podlegają odrębnemu rozliczeniu w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń, poza ryczałtem na podstawie rozporządzenia ministra zdrowia z 25 lutego 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie określenia wykazu świadczeń opieki zdrowotnej wymagających ustalenia odrębnego sposobu finansowania.
Zmiany dotyczą porad specjalistycznych w:
– endokrynologii,
– kardiologii,
– neurologii,
– ortopedii i traumatologii narządu ruchu,
– endokrynologii dla dzieci,
– kardiologii dziecięcej,
– neurologii dziecięca,
– ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla dzieci.

Zmiana jest skutkiem wprowadzenia zwiększenia wartości punktu w ryczałcie PSZ od 1 stycznia 2020 r. z 1 zł na 1,05 zł. Odpowiednio do powyższego został symetrycznie wprowadzony współczynnik korygujący o wartości 1,05 dla 2.

Rozwiązanie stosuje się do sprawozdawania i rozliczania świadczeń udzielanych od 1 marca 2020 r. do 30 czerwca 2020 r. Od 1 lipca 2020 r. zwiększone zostaną ogólnie wyceny świadczeń w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Zarządzenie zmieniające zarządzenie w sprawie szczegółowych warunków umów w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej” .

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe