Specjalizacje, Kategorie, Działy

Konferencje neurologiczne w drugim półroczu – nie przegap!

Udostępnij:
Wśród konferencji zaplanowanych w drugim półroczu nie zabraknie wydarzeń dla neurologów i specjalistów zainteresowanych tą tematyką. Warto zapisać te daty w kalendarzu!Jubileuszowy XXV Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurologicznego odbędzie się od 11 do 14 września br. w Białymstoku.

W programie zaplanowano prezentacje streszczeń oraz merytoryczne sesje i warsztaty, podczas których uczestnicy będą dyskutować o aktualnej sytuacji, możliwościach i potrzebach w dziedzinie neurologii. Wśród poruszanych tematów będą między innymi diagnostyka różnicowa parkinsonizmu, perspektywy leczenia trombolitycznego i trombektomijnego w udarze mózgu, choroby naczyniowe układu nerwowego i różnicowanie napadów padaczkowych.

Przewodniczącą Komitetu Naukowego jest prof. dr hab. med. Alina Kułakowska.

REJESTRACJA

Konferencja Choroby Demielinizacyjne – Ścieżki Kliniczne pod kierownictwem naukowym prof. dr. hab. n. med. Mariusza Stasiołka odbędzie się w Łodzi 25 i 26 października br.

Wydarzenie poświęcone chorobom demielinizacyjnym ośrodkowego układu nerwowego zgromadzi czołowych ekspertów z dziedziny neurologii. Dyskusje dotyczyć będą najnowszych osiągnięć w badaniach i terapii nie tylko stwardnienia rozsianego, lecz także chorób pokrewnych.

Uczestnicy będą mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz nawiązać współpracę naukową, co może przyczynić się do lepszego zrozumienia mechanizmów tych chorób
i opracowania jeszcze skuteczniejszych metod leczenia.

REJESTRACJA

Dziesiąta edycja konferencji Pułapki w Neurologii odbędzie się 6 i 7 grudnia br. w Krakowie. Kierownikiem naukowym jest prof. dr hab. n. med. Maria Barcikowska.

Podczas dwudniowego wydarzenia wybitni eksperci przedstawią najistotniejsze zagadnienia związane z diagnozą oraz leczeniem chorób neurologicznych w kontekście pułapek diagnostycznych i terapeutycznych.

Wśród poruszanych tematów będą między innymi pułapki leczenia bólu głowy, objawy parkinsonowskie, polineuropatia cukrzycowa, choroby demielinizacyjne czy autoimmunologiczne zapalenia mózgu.

REJESTRACJA
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.