Specjalizacje, Kategorie, Działy

Przyczyną niezdolności do pracy coraz częściej jest depresja

Udostępnij:
Z raportu australijskich naukowców, dotyczącego wpływu depresji na niezdolność do pracy wynika, że w skali globalnej jest na drugim miejscu. WHO ostatnio rozpoczęła akcję mającą na celu zwiększenie wiedzy i czujności rządów poszczególnych państw w kwestii depresji.
Przeprowadzane badania porównywały kliniczną depresję z ponad 200 innymi chorobami – kontuzjami i uszkodzeniami ciała, które mogą przyczyniać się do niezdolność do pracy. W raporcie depresja znalazła się w skali globalnej na drugim miejscu. Autorzy publikacji zauważają też, że choroba ta różnie objawia się w poszczególnych krajach. Częstość występowania ciężkiej depresji była największa w Afganistanie, a najniższa w Japonii. Wskazano także trend pokazujący, że najbardziej z powodu depresji cierpią społeczeństwa o niskim statusie ekonomicznym, a najmniej te najbardziej rozwinięte i bogate.
Autorka raportu dr Alize Ferrari z University of Queensland's School of Population Health w Brisbane w Australii wskazała, iż w Wielkiej Brytanii depresja znajduje się na trzecim miejscu pod względem liczby lat, w których chory jest niezdolny do pracy.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.