Wyślij
Udostępnij:
 
 
"Przekażmy zdrowiu choćby to, co mamy zamiar przekazać górnikom na deputat węglowy"
 
Działy: Aktualności
- Wydatek na deputat węglowy ma kosztować budżet Polski 2,3 mld. złotych. Ten deputat może poczekać, przekażmy pieniądze na zdrowie, bo to nie cierpi zwłoki – przekonywał w Sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.
Wystąpił na konferencji prasowej tuż po kolejnej sejmowej debacie poświęconej zdrowiu.

- Mamy określone propozycje uwolnienia pieniędzy budżetowych - mówił. I jak relacjonuje PAP zaproponował wstrzymanie decyzji budżetowych, które - według niego - nie muszą być zrealizowane w tym momencie. Wskazał w tym kontekście m.in. na deputat węglowy dla górników, który ma kosztować budżet państwa ponad 2,3 mld zł.

Co to jest deputat węglowy? Odpowiedzi poszukaliśmy na portalu górniczego nettg.pl. Oto definicja: „Deputat węglowy to część wynagrodzenia za pracę, w naturze lub ekwiwalencie pieniężnym dostarczana oprócz i niezależnie od pensji”.

- Czy to musi być już zrealizowane w tym momencie? – pytał Kosiniak – Kamysz. - Poczekajmy, może wprowadźmy to od przyszłego roku, a przekażmy jak najszybciej te pieniądze na pomoc dla lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów. Nie mówmy tylko o jednej grupie zawodowej – mówił.

- Proszę dziś wszystkich tych, którzy są odpowiedzialni za służbę zdrowia, ale też wszystkich tych, którzy są w opozycji, pomóżmy doprowadzić do tego, aby te oczekiwania lekarzy ws. pacjentów zostały jak najszybciej spełnione - zaapelował Kosiniak-Kamysz.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe