Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

115 362 894 zł na koncie WOŚP

Udostępnij:
- To, co się dzieje, przechodzi wszelkie wyobrażenie. Pokazaliśmy solidarność. Dziękuję, udało się - powiedział Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas konferencji prasowej w niedzielę wieczorem, wstępnie podsumowując finał WOŚP. Do północy podliczono, że na koncie było ponad 115 mln zł. To oznacza, że rekord z 2019 roku został już pobity. Wtedy przed godziną 24 informowano o 92 mln zł. Na co będą przeznaczone pieniądze?
- Na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Skupimy się na chirurgii ogólnej, kardiochirurgii, neurochirurgii, na wyposażeniu sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, zakładów diagnostyki obrazowej - wyjaśnił Jerzy Owsiak.

- Gramy, ponieważ szpitale proszą o sprzęt. Gdyby nie prosiły, może byśmy zbierali na coś innego - powiedział Owsiak i wyjaśnił, że za zebraną kwotę kupione zostaną lampy, stoły operacyjne, aparaty do znieczulenia, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, inkubatory, respiratory, ultrasonografy, echokardiografy, mikroskopy z technologią 3D. - Uwierzcie mi, sprzęt niezwykle potrzebny - podkreślił szef WOŚP.

Liczenie pieniędzy wciąż trwa, a ostateczną kwotę poznamy 8 marca.

Podczas niedzielnego finału datki zbierało 120 tys. wolontariuszy z 1,7 tys. sztabów.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.