Wyślij
Udostępnij:
 
 
Agonia szpitala w Pszczynie
 
Działy: Aktualności
Prowadzony przez Centrum Dializa szpital w Pszczynie poinformował o czasowym zawieszeniu pracy większości oddziałów szpitalnych. Przyczyną takiej decyzji są braki kadrowe. Spółka nie radzi sobie z zapewnieniem odpowiedniej obsady.
- W szpitalu nie ma obecnie wystarczającej do kontynuowania działalności ilości lekarzy i pielęgniarek. 20 pacjentów Szpitala w Pszczynie wymaga przewiezienia do innych szpital – poinformował „Dziennik Zachodni”.

Centrum Dializa sp. z o.o. dzierżawca Szpitala w Pszczynie informuje, że odczuwalne w ostatnich dniach pogorszenie sytuacji finansowej szpitala jest rezultatem rygorystycznego egzekwowania przez NFZ budzących wątpliwość spółki wielomilionowych kar nakładanych na szpital oraz wieloletnich opóźnień w zapłacie ponad 16 mln zł należności za tzw. nadwykonania.

Dyrekcja śląskiego NFZ wystosowała komunikat do wszystkich szpitali w promieniu 25 km od Pszczyny z prośbą o udzielenie wszelkiej, niezbędnej pomocy w procesie przejmowania pacjentów dotychczas leczących się w Szpitalu w Pszczynie, wymagających dalszej hospitalizacji.

Zareagowały także władze samorządowe. Oświadczenie w sprawie zawieszenia działalności szpitala wydał starosta pszczyński Paweł Sadza. - W związku z docierającymi do Starostwa Powiatowego w Pszczynie informacjami, świadczącymi o podjęciu przez dyrekcję NZOZ Szpital w Pszczynie decyzji o zawieszeniu działalności szpitala, starosta poinformował dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach, że powiat pszczyński jest gotowy na przejęcie pacjentów w trybie natychmiastowym i dalsze nieprzerwane prowadzenie szpitala – czytamy w nim.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe