123RF

Dopisali koronawirusa do rozporządzenia w sprawie chorób wymagający hospitalizacji

Udostępnij:
Tagi: koronawirus
- Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 objęto przepisami o zapobieganiu i zwalczaniu chorób zakaźnych - wynika z rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie wykazu chorób powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji. Obowiązuje od 8 marca. „Menedżer Zdrowia” udostępnia dokument.
Rozporządzenia określa obowiązki lekarza w przypadku podejrzenia lub rozpoznania zakażenia lub choroby zakaźnej powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji.

Ustawa o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi określa tryb podejmowania działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych w celu unieszkodliwienia źródeł zakażenia oraz zadania organów administracji publicznej w zakresie zapobiegania i zwalczania zakażeń.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Rozporządzenie ministra zdrowia z dnia7 marca 2020 r. w sprawie wykazu chorób powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji”.

Przeczytaj także: „Szumowski potwierdził pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce”, „Lista koronawirusowa” i „Internetowa mapa zasięgu koronawirusa”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.