Wyślij
Udostępnij:
 
 
Marek Misiurewicz

Dyrektor Kierzkowska o przesuniętym okresie rozliczeniowym ►

Autor: Krystian Lurka |Data: 16.10.2020
 
 
– Ułatwienia proponowane przez płatnika dotyczą tylko podmiotów, który wykonały ryczałt w niewielkim procencie, a powinno się premiować te szpitale, które ciężko pracowały i zrealizowały umowę – powiedziała Irena Kierzkowska, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, podczas „Hospital & Healthcare Management”.
Dyrektor Kierzkowska, przyznała, że placówki, które – mimo że poniosły dodatkowe koszty związane z kupnem środków ochrony indywidualnej, nadgodzinami spowodowanymi absencją kadry przebywającej na zasiłkach opiekuńczych i wzrostem cen niektórych wyrobów medycznych – wykonały ryczałt w 80 i więcej procentach, będą poszkodowane. – A wsparcie Narodowego Fundusz Zdrowia powinno być sprawiedliwe – podkreśliła Kierzkowska, oceniając przedłużenie do 30 czerwca 2021 r. okresu rozliczeniowego w umowach na udzielanie świadczeń medycznych.

Irena Kierzkowska jest także członkiem zarządu Polskiej Federacji Szpitali.Przeczytaj także: „Wszystkie ręce i... głowy na pokład”, „Rozwiązaniem jest stworzenie w każdym szpitalu oddziału obserwacyjnego” i „Teoria chaosu”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe