Wyślij
Udostępnij:
 
 
Facebook i szczepionki
Źródło: Reuters, CNBC
Autor: Alicja Kostecka |Data: 06.09.2019
 
 
Facebook zobowiązuje się do przekierowywania użytkowników szukających informacji o szczepieniach do strony internetowej Światowej Organizacji Zdrowia, a także zapowiada, że grupy rozpowszechniające nieprawdziwe informacje nie będą pojawiać się wysoko w wynikach wyszukiwania.
- Facebook zapowiada też, że wprowadzi w swoim algorytmie takie zmiany, które spowodują, że grupy stworzone przez antyszczepionkowców nie będą pojawiać się jako polecane innym użytkownikom. Chodzi o "proponowane grupy", czyli listę rekomendacji, które użytkownicy widzą po prawej stronie strony Facebooka, gdy wchodzą na profile grup, do których dołączyli w przeszłości.

Firma zapowiada też, że grupy rozpowszechniające nieprawdziwe informacje nie będą pojawiać się wysoko w wynikach wyszukiwania. Zamiast nich mają pojawiać się profile czy grupy oferujące rzetelne i jakościowe informacje.

O sprawie informuje Reuters i "CNBC".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe