Wyślij
Udostępnij:
 
 
Roman Bosiacki/Agencja Gazeta

Fiałek: Kto zapłaci za zrezygnowanie z dodatkowej pracy? ►

Autor: Krystian Lurka |Data: 31.03.2020
 
 
Minister zdrowia Łukasz Szumowski w liście skierowanym do pracowników medycznych pisze, że trudna sytuacja epidemiczna wymaga zachowania ostrożności. - Proszę o ograniczenie aktywności zawodowej do jednego podmiotu leczniczego – apeluje szef resortu. Jak to komentują lekarze? – To dobry pomysł, ale kto zrekompensuje personelowi medycznemu brak dodatkowych wypłat? To oczywiste, że praca w wielu placówkach to nie jest coś, co nam odpowiada, ale chcąc godnie zarabiać, podejmujemy dodatkowe zatrudnienie - przyznaje Bartosz Fiałek, szef kujawsko-pomorskiego oddziału OZZL, w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia”.
- Apelowaliśmy o to, aby lekarze byli na tyle dobrze wynagradzani, żeby nie musieli dorabiać. Bez reakcji. Dziś co drugi lekarz pracuje w więcej niż jednej jednostce. Dlaczego? Bo macierzysty podmiot daje za niskie wynagrodzenie – mówi Bartosz Fiałek w rozmownie z „Menedżerem Zdrowia” i pyta, kto zapłaci personelowi medycznemu, który zrezygnuje z dodatkowych wypłat.Przeczytaj także: „Szumowski prosi o ograniczenie aktywności zawodowej” i „Resort zaleca personelowi medycznemu ograniczenie liczby miejsc wykonywania pracy”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe