Wyślij
Udostępnij:
 
 
Gałązka-Sobotka: Wypowiadanie klauzul opt-out może realnie zachwiać systemem
 
Działy: Aktualności
- Praca lekarza i pielęgniarki powinna być dobrze wyceniona i dobrze opłacona - przekonywała Małgorzata Gałązka-Sobotka podkreślając, że lekarze z Ukrainy nie rozwiążą systemowego problemu w polskiej służbie zdrowia.
Małgorzata Gałązka-Sobotka udzieliła wywiadu w TOK FM.

Według danych ponad trzy tysiące lekarzy wypowiedziało klauzule opt-out. Dyrektorka Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego przyznała, że tak duża skala zjawiska to efekt odkładania w Polsce niektórych problemów w służbie zdrowia "na potem".

- Wypowiadanie klauzul opt-out może realnie zachwiać systemem. Wiadomo, że lekarzy w Polsce jest znacznie mniej niż w Europie, ich średnia wieku jest bardzo wysoka, jesteśmy przed falą ogromnego odejścia na emeryturę kilkudziesięciu tysięcy pielęgniarek, w związku z tym największą bolączką polskiego systemu ochrony zdrowia oprócz niedofinansowania tego systemu od wielu lat jest właśnie niedobór kadr. Zatem każdy lekarz, każda gotowość do podejmowania pracy jest na wagę złota i na wagę efektywności tego systemu - powiedziała Gałązka-Sobotka.

Przeczytaj także: "Większa swoboda dyżurów - czy to pierwszy sukces protestu opt-out?".
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe