Wyślij
Udostępnij:
 
 
Krzysztof Hadrian/Agencja Gazeta

Grodzki o długach szpitala w Szczecinie Zdunowie

Źródło: Gazeta Wyborcza
Autor: Krystian Lurka |Data: 19.11.2019
 
 
Media prorządowe zarzucają marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiego, że zadłużył Szpital im. A. Sokołowskiego w Szczecinie Zdunowie, którym zarządzał. Poinformowały, że w 2008 r. placówka miała 15 mln zł długu, a w 2015 r. już 91 mln. Co na to Grodzki? - To nieprawda, 91 mln nigdy nie mieliśmy - komentuje.
- Ale owszem, byliśmy zadłużeni - przyznaje Grodzki w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Wyjaśnia, że w 2014 r. skończono największą inwestycję w ochronie zdrowia na Pomorzu Zachodnim. - A każdy, kto budował dom czy kupował mieszkanie, wie, że po takiej inwestycji człowiek jest trochę wyczerpany finansowo – wyjaśnia Grodzki.

- Są tam najnowocześniejsze sale operacyjne. I najpiękniejsze. Proszę pamiętać, że szpital musiał wnieść wkład własny, więc tak, zadłużenie wyniosło 25 mln, a nie 91. Reszta to były długotrwały kredyt inwestycyjny z Banku Ochrony Środowiska i środki unijne – opisuje marszałek Senatu i podsumowuje: - Jestem dumny, że zbudowałem nowe skrzydło szpitala i nic złego się nie działo.

Przeczytaj także: „Grodzki: Proszę mi wierzyć, chirurg poradzi sobie z niesfornymi senatorami”, „Onkologia PO nowemu” i „Prof. Tomasz Grodzki: Kiedy PO odzyska władzę, zrobimy wszystko, aby zakaz prywatyzacji szpitali przestał obowiązywać”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.