Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jankowski z PR: Konkrety nie padły, wznawiamy protest głodowy i czekamy na wiążące decyzje
 
Działy: Aktualności
- Wciąż nie usłyszeliśmy konkretnego terminu. Naszym protestem zebraliśmy ogromny potencjał społeczny. Tego kapitału nie można roztrwonić. Konkrety nie padły. Czekamy na wiążące decyzje - powiedział w środę (11 października) wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów, po spotkaniu z Beatą Szydło. Premier oświadczyła, że złożyła protestującym propozycję powołania wspólnego zespołu do prac nad ich postulatami.
Beata Szydło zaproponowała rezydentom powołanie specjalnego zespołu, który do połowy grudnia miałby pracować nad sposobami realizacji postulatów młodych lekarzy. Między innymi tych dotyczących nakładów na ochronę zdrowia. W zespole mieliby pracować przedstawiciele rządu, rezydentów i innych zawodów medycznych. - Jest wola rządu w sprawie zmiany wysokości wynagrodzeń, ale ma to być zmiana systemowa. Nie może to dotyczyć tylko jednej grupy zawodowej i rezydenci się z tym zgodzili – powiedziała premier Beata Szydło, o czym poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Co na to rezydenci?

- Czekamy na wiążące decyzje. Zespół zaproponowany przez premier Beatę Szydło ma pracować i tak niezależnie od tego czy protestujemy czy nie - powiedział Łukasz Jankowski po spotkaniu z premier, które trwało około trzy godziny. - Wiemy, że w tej sprawie mają się porozumiewać ministerstwa - powiedział Jankowski.

Rezydenci byli pytani o złożoną przez premier propozycję powołania wspólnego zespołu, który miałby zająć się ich postulatami. - Wielokrotnie padło w trakcie tej rozmowy, że te ustalenia muszą być wewnątrz rządu. Zatem udział nas lekarzy w zespole, który ma wypracować rozwiązania tak na prawdę finansowe i ekonomiczne, wydaje nam się propozycją, która w tej chwili nie wpłynie na pracę tego zespołu. Zatem czekamy na to, co w tym zespole się okaże - powiedział Jankowski.

Do czwartku (12 października) rząd czeka na decyzję rezydentów w sprawie przedstawionych propozycji.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe