Jarosław J. Fedorowski szefem Rady Programowej „Menedżera Zdrowia”

Udostępnij:
Szefem Rady Programowej „Menedżera Zdrowia” został prof. Jarosław J. Fedorowski, lekarz, menedżer, organizator, społecznik.
– Podjąłem się pełnienia tej funkcji, gdyż zależy mi na wzmocnieniu głosu naszego środowiska wobec wyzwań najbardziej fascynującego sektora gospodarki i życia społecznego, jakim jest ochrona zdrowia – mówi Jarosław J. Fedorowski.

Kwalifikacje medyczne oraz menedżerskie zdobywał w takich renomowanych ośrodkach, jak Wojewódzki Ośrodek Kardiologii w Zabrzu, Centrum Medyczne State University of New York w Nowym Jorku, Memorial University Medical Center w Savannah, Harvard Medical School w Bostonie, Temple University w Filadelfii oraz American College of Physician Executives w Tampie.

Właśnie w USA uzyskał w wieku lat 32 pierwszy, a w wieku lat 37 drugi stopień profesorski na University of Vermont College of Medicine. Pierwszy na świecie opisał jeden z objawów choroby z Lyme.

Nie sposób nie wspomnieć o roli prof. Fedorowskiego w działalności organizacji pozarządowych. To głównie jemu Polska Federacja Szpitali zawdzięcza swój sukces, a Polska członkostwo w Europejskiej Federacji Szpitali.

Jarosław Fedorowski jest także autorem kilkudziesięciu materiałów publikowanych na naszych łamach.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.