Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Jarosław Oleszczuk w Genomtec

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 25.09.2020
 
 
Były prezes zarządu firmy AstraZeneca Polska i były dyrektor generalny Abbott Polska Jarosław Oleszczuk został powołany do składu zarządu spółki Genomtec na stanowisko chief business officer.
Oleszczuk będzie odpowiedzialny za rozwój i wdrożenie strategii biznesowej.

– Projekty Genomtec mają bardzo duży, wręcz globalny potencjał. Z tego powodu podjęcie decyzji o wejściu w skład zarządu spółki było dla mnie oczywiste. Pandemia koronawirusa wykreowała potężną wartość dla analizy molekularnej. Laboratoria diagnostyczne są przepełnione – brakuje testów, urządzeń i personelu do sprawnego przeprowadzania badań. Koszty społeczne i gospodarcze są bardzo duże. Genomtec może upowszechnić dostęp do szybkiej i pewnej analizy genetycznej. Postaram się wesprzeć zarząd i zespół spółki w dalszym sprawnym rozwoju kluczowych projektów – zapowiada Jarosław Oleszczuk.

Oleszczuk ukończył studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, doktorat obronił w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Był stypendystą Fundacji Nauki Polskiej. Ukończył również studia na kierunku biologii i immunologii na University of Victoria w Kanadzie. Jest autorem lub współautorem ponad 100 publikacji naukowych.

Przeczytaj także: „Stada Polska z nową dyrektor generalną”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe