Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Karczewski: Nie wiem, jakim politykiem jest Grodzki, nie był zbyt aktywny w poprzedniej kadencji

Autor: Krystian Lurka |Data: 13.11.2019
 
 
Stanisław Karczewski został wicemarszałkiem Senatu i wypowiedział się o Tomasz Grodzkim, którego wybrano na marszałka izby wyższej parlamentu. - Pan profesor Grodzki to wybitny chirurg i transplantolog, ale nie wiem, jakim jest politykiem, nie był zbyt aktywny w poprzedniej kadencji i miał dość dużą absencję - ocenił Karczewski.
Wicemarszałek był w środę gościem „Porannej rozmowy” RMF FM. Spytany o ocenę Tomasza Grodzkiego, pochwalił nowego marszałka za pracę w roli chirurga.

- Mam nadzieję, że po pierwszych emocjonalnych wystąpieniach marszałka, dosyć agresywnych, konfrontacyjnych, jednak przyjdzie refleksja - podkreślił Karczewski. Politykowi PiS nie spodobały się słowa marszałka Tomasza Grodzkiego, który we wtorek powiedział, że w Senacie drzwi będą otwarte dla przyzwoitości, normalności, poszanowania Konstytucji i regulaminów, natomiast będą zamknięte dla obłudy, kłamstwa niegodziwości i innych negatywnych przypadłości.

- Poczułem się urażony, bo przecież starałem się, i to z największą starannością, żeby nasze debaty odbywały się zupełnie w innej atmosferze niż w izbie oddalonej o kilkaset metrów stąd - skomentował słowa marszałka polityk PiS i lekarz ze specjalizację drugiego stopnia z zakresu chirurgii ogólnej.

82, 3 i 15
Za kandydaturą Karczewskiego głosowało 82 senatorów, trzech było przeciw, a 15 senatorów wstrzymało się od głosu.

Przeczytaj także: „Grodzki: Proszę mi wierzyć, chirurg poradzi sobie z niesfornymi senatorami”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe