Sławomir Kamiński/Agencja Wyborcza.pl

Katarzyna Sójka oficjalnie ministrem zdrowia ►

Udostępnij:
10 sierpnia prezydent Andrzej Duda wręczył nominację na ministra zdrowia Katarzynie Sójce, lekarce i posłance Prawa i Sprawiedliwości. – Bardzo się cieszę, że jest pani zwykłym lekarzem – podkreślił.
– Obejmując urząd ministra zdrowia, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom konstytucji i innym prawom Rzeczypospolitej Polskiej, a dobro ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem. Tak mi dopomóż bóg – powiedziała Katarzyna Sójka podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Następnie podpisała rotę przysięgi.

Potem głos zabrał prezydent.

– Pani minister, kiedy rozmawiałem o pani, słyszałem dwa komplementy, które się powtarzały. Pierwszy, mówiono mi: „no wiesz, to zwykły lekarz”. Bardzo się cieszę, pani minister, że jest pani zwykłym lekarzem, po prostu zwykłym internistą, który na co dzień przyjmuje pacjentów, pracuje w szpitalu powiatowym, w poradniach, i wie, co to znaczy praca w terenie, i z jakimi problemami się tam mierzą. Drugi komplement pod pani adresem, to „lubią ją ludzie”. Powiedziano mi, że w Ostrowie Wielkopolskim pacjenci po prostu panią lubią, cenią i chętnie do pani przychodzą. Minister zdrowia powinien być empatyczny – podkreślił

– Cieszę się, że teka ministra zdrowia spoczęła dzisiaj w rękach osoby, która jest pełna wigoru, energii, osoby z kilkunastoletnim doświadczeniem jako lekarz, ale wciąż młodej, z otwartą głową – mówił Duda.

O nominacji poinformowano na Twitterze.Katarzyna Sójka zastąpiła Adama Niedzielskiego, który 8 sierpnia zrezygnował z funkcji.

Przeczytaj także: „Nowa minister aktywnym członkiem sejmowej Komisji Zdrowia?”, „Minister zdrowia odwołany” i „Łukasz Jankowski o szoku, inwigilacji i proteście”.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.