Wyślij
Udostępnij:
 
 
Adam Guz/KPRM

Kiedy narodowa kwarantanna?

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 21.11.2020
 
 
– Przewidujemy możliwość wprowadzenia narodowej kwarantanny, jeśli średnia dzienna liczba zachorowań na COVID-19 z ostatnich siedmiu dni będzie większa niż 27 tysięcy – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Minister podczas konferencji prasowej zorganizowanej 21 listopada przedstawił koronawirusowe progi bezpieczeństwa.

– Nie chcemy nikogo zaskakiwać – powiedział Niedzielski po tym jak premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że szkoły w grudniu nie wrócą do nauczania stacjonarnego, restauracje i kina oraz inne placówki kultury pozostaną zamknięte do 27 grudnia, a otwarte zostaną galerie handlowe.

– Jeśli będziemy odnotowywać średnią dzienną liczbę zachorowań na COVID-19 poniżej 19 tysięcy, to możliwy będzie powrót do strefy czerwonej, jeśli poniżej 10 tysięcy – do strefy żółtej, jeśli poniżej 4 tysięcy, pojawią się w Polsce regulacje dla strefy zielonej – zapowiedział minister zdrowia.

Więcej o obostrzeniach związanych z koronawirusem na stronie internetowej: www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-przedstawia-kompleksowy-plan-dzialania.

Przeczytaj także: „Liczba zakażeń koronawirusem na wykresie”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe