Wyślij
Udostępnij:
 
 
iStock

Koronawirusowi inspektorzy

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 12.08.2020
 
 
Państwowa Inspekcja Pracy sprawdzi, czy pracownicy mają zapewniony płyn dezynfekujący i odstęp między stanowiskami. To tylko początek wielu kontroli po lockdownie.
Do końca 2020 r. PIP odwiedzi kilkadziesiąt tysięcy firm.

– Inspektorzy mają skontrolować to, czy pracodawcy wyposażyli zatrudnionych w środki ochronne i ocenili ryzyko zawodowe związane z możliwością zakażenia się koronawirusem – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, która dotarła do pisma głównego inspektora pracy z 10 sierpnia 2020 r. Wiadomo też, że w sierpniu w „czerwonych” i „żółtych” powiatach (czyli tam, gdzie obowiązują podwyższone restrykcje epidemiologiczne) przeprowadzonych zostanie 190 kontroli ukierunkowanych właśnie na zapobieganie zakażeniom.

Typowanie przedsiębiorców do wizytacji będzie opierać się między innymi na sygnałach o nieprawidłowościach – na przykład na podstawie skarg lub doniesień medialnych.

Przeczytaj także: „Marcin Pakulski o szpitalach, które nie są niezbędne”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe