Wyślij
Udostępnij:
 
 
Twitter/Władysław Kosiniak-Kamysz

Kosiniak-Kamysz: Złożymy w Sejmie projekt „Premia dla bohatera+”

Źródło: PAP
Autor: Monika Stelmach |Data: 24.04.2020
 
 
Pracownicy ochrony zdrowia i opieki społecznej mieliby otrzymać dodatek wysokości 1,5 tys. zł miesięcznie. - Trzeba przejść od słów uznania do czynów. Projekt „Premia dla bohatera+” umożliwi docenienie, również pod względem finansowym, ogromnego zaangażowania i wysiłku osób, które walczą z epidemią - zapowiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
- Prawdziwymi bohaterami współczesnej Polski są wszyscy pracownicy ochrony zdrowia, pomocy społecznej, pracownicy socjalni i gminnych ośrodków pomocy społecznej, którzy ratują zdrowie i życie obywateli naszego kraju - mówił podczas piątkowej konferencji prasowej Kosiniak-Kamysz. Zwrócił uwagę, że osobom tym trzeba nie tylko bić brawo, dziękować i kłaniać się, ale także dać im wsparcie.

- Trzeba przejść od słów uznania do czynów. Dlatego jako kandydat na prezydenta proponuję „Premię dla bohatera+”. Program, który umożliwi docenienie – również pod względem finansowym – ogromnego zaangażowania i wysiłku, często pozostania bez kontaktu z rodziną przez wiele tygodni, często bez odpoczynku - zapowiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL przyznał, że program objąłby wsparciem ok. 600 tys. osób pracowników ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Zgodnie z założeniami projektu premia (w formie comiesięcznego dodatku do pensji) byłaby wypłacana do momentu, kiedy mamy stan zagrożenia epidemicznego plus wyrównanie za marzec i kwiecień.

Szacowany koszt projektu to 900 mln zł.

Kosiniak-Kamysz zapewnił, że jako kandydat na prezydenta i parlamentarzysta będzie zabiegać o to, by Sejm przyjął projekt na najbliższym posiedzeniu. - Nie wyobrażam sobie, żeby państwo polskie nie było w stanie wypłacić takiego zadośćuczynienia za narażanie zdrowia i straty w życiu rodzinnym, które ponoszą osoby pełniące te funkcje - zaznaczył.

Przeczytaj także: „Ziobro: Prokuratura sprawdzi, czy personel medyczny naruszył procedury w DPS”, „Kozierkiewicz analizuje „strategie wyjścia” z kryzysu koronawirusowego”, „Sośnierz: Na wojnie z koronawirusem potrzebny jest generał i śmiała strategia, na przykład moja”, „Prof. Flisiak: COVID-19 zawita wkrótce do każdego szpitala” i „Prof. Simon: Nie jesteśmy przygotowani na COVID-19”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe