Krzysztof Łanda: W każdym województwie złożono już po kilkadziesiąt wniosków do oceny IOWISZ

Udostępnij:
Wiceminister zdrowia ocenił, że Instrument Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia spełnia swoją rolę. Łanda uczestniczył w konferencji na ten temat we Wrocławiu, gdzie pozytywnie zaopiniowano już 19 wniosków.
Wiceminister Łanda powiedział, że w każdym województwie złożono już po kilkadziesiąt wniosków do oceny. Dodał jednak, że fala wniosków dopiero nastąpi.

- Widzimy, że IOWISZ rzeczywiście spełnia swoją rolę, ponieważ odnotowujemy, ile osób weszło na stronę internetową i podjęło się wypełniania punktów we wniosku. W niektórych województwach to nawet po kilkaset przypadków. Często zdarza się, że wypełniający wnioski zauważają, że uzyskują niską punktację, widzą priorytety zawarte w kryteriach i wniosków nie składają. I bardzo dobrze, bo kiepskich pomysłów nie chcemy realizować - stwierdził Łanda, o czym informuje "Onet.pl". Przypomniał, że z funduszy unijnych Polska otrzyma w najbliższych latach na mapę potrzeb zdrowotnych 12 mld zł, ale najważniejsze jest to, by zostały one właściwie wydatkowane.

- Minister Radziwiłł zapowiedział, że wolimy nie wykorzystać wszystkich pieniędzy i część oddać, niż mielibyśmy zrealizować inwestycje, dla których nie będzie potem finansowania i nie będzie miał kto obsługiwać sprzętu, bo zdublujemy infrastrukturę. Nie chcemy popełniać błędów poprzedników - przyznał Łanda i tłumaczył, że IOWISZ ma być z jednej strony tarczą, od której "odbiją się" wszystkie nietrafione idee, a z drugiej strony będzie "plastrem miodu" dla wszystkich, którzy mają dobre pomysły.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.