Wyślij
Udostępnij:
 
 
Marcin Czech: "Polityka lekowa" określi, w jaki sposób zapewniamy sprawiedliwy dostęp do leków
 
Działy: Aktualności
Jakie jest pole do finansowania innowacyjnych terapii, komu i jakie leki się należą, jak rozwijać badania nowych terapii w Polsce? Między innymi takie kwestie mają być określone w dokumencie "Polityka lekowa". Od lat trwają nad nim dyskusje, powstały nawet wersje robocze, ale teraz prace ruszają na nowo.
- Wiceminister Marcin Czech podkreśla, że zależy mu, by dokument wypracować ze wszystkimi interesariuszami i by nie był on martwy. Dlatego chce, by po powstaniu "Polityki Lekowej" rozpowszechnić jej zapisy nie tylko wśród pracowników medycznych, ale też zwykłych Polaków, by wiedzieli, skąd biorą się na przykład decyzje refundacyjne - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" i cytuje wiceministra: - Powinniśmy określić, w jaki sposób zapewniamy sprawiedliwy dostęp do leków i w jaki sposób racjonalnie korzystać z posiadanych środków finansowych.

Obejrzyj wywiad: "Marcin Czech: Jeszcze we wrześniu rozpoczniemy pracę nad „Polityką lekową państwa”.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe