Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Marcin Jędrychowski o hakowaniu i maratonie, które pozwolą wyprzedzić COVID-19 ►

Autor: Iwona Konarska |Data: 08.10.2021
 
 
Czwarta fala – ten termin odmieniany jest dzisiaj przez wszystkie przypadki. W tej sytuacji coraz ciekawiej zapowiada się pierwszy w historii hackathon organizowany przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie i firmę Codete. O wydarzeniu mówi dyrektor placówki Marcin Jędrychowski.
Uczestnicy będą mieli za zadanie stworzenie narzędzia, które pomoże lekarzom przewidzieć, jaki będzie przebieg COVID-19 u konkretnego pacjenta.

„Hack4Med” odbędzie się 16 i 17 października w siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Przypomnijmy, że uczestnicy będą mieli do wykonania trzy zadania: stworzenie kalkulatora ryzyka covidowego, przygotowanie programu, który będzie przewidywał stopień zajęcia płuc u pacjentów z COVID-19, oraz stworzenie programu zawierającego informacje o wpływie COVID-19 na mięśnie. Organizatorzy mają nadzieję, że powstanie innowacyjne narzędzie do walki z koronawirusem.

Nazwa hackathon powstała z połączenia dwóch słów, oznaczających hakowanie i maraton – dlatego, że rywalizacja trwa długo, najczęściej 24 godziny – i tak będzie w Krakowie.

W jury i w grupie mentorów konkursu są eksperci w dziedzinach programowania, data science i sztucznej inteligencji oraz przedstawiciele Szpitala Uniwersyteckiego z zakresu różnych specjalizacji medycznych, którzy opiekują się pacjentami chorującymi na COVID-19.

Kim są jurorzy? Czy odpowiedź zadana mentorom, obecnym przez cały czas trwania zmagań, będzie dostępna dla wszystkich? Jakie dane otrzymają uczestnicy? Na te wszystkie pytania odpowiada Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Relacjonuje także, jak walka z pandemią przebiegała dotychczas w Szpitalu Uniwersyteckim. I jak często trudno było przewidzieć, w jaki sposób pacjent zareaguje na samo zakażenie, a potem na terapię. Każde narzędzie pomocne w wyborze prawidłowej ścieżki terapeutycznej będzie przydatne.Zainteresowani rywalizacją w hackathonie „Hack4Med” mogą zarejestrować swój udział na stronie www.hack4med.com.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe