Wyślij
Udostępnij:
 
 
KIDL

Matylda Kłudkowska: Czas docenić medycynę laboratoryjną ►

Autor: Krystian Lurka |Data: 21.04.2020
 
 
- Nagle okazało się, że badania laboratoryjne, które dotychczas były traktowane przez wielu dyrektorów szpitali jako zbędny koszt i oszczędzając, outsourcingowali je podobnie jak sprzątanie, są kluczowe i to od nich zależy zdrowie i życie Polaków – mówi „Menedżerowi Zdrowia” Matylda Kłudkowska, wiceprezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych. - Mam nadzieję, że pandemia zmieni postrzeganie diagnostyki, w końcu – dodaje.
Wiceprezes Kłudkowska przyznaje, że w polskim systemie ochrony zdrowia medycyna laboratoryjna jest niezauważana i niedofinansowana.

- I to od lat. Nigdy nie była dla żadnego rządu priorytetem, nikt z Ministerstwa Zdrowia nie traktował jej jako inwestycji w zdrowie Polaków, a powinien. Jakikolwiek wynik fałszywie ujemny to ogromny koszt dla pacjenta, oddziału, szpitala i systemu w ogóle – przyznaje Kłudkowska.

- Mam nadzieję, że pandemia zmieni postrzeganie medycyny laboratoryjnej – podsumowuje.Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.