Wyślij
Udostępnij:
 
 
Miejsce, w którym pracuje fizjoterapeuta to podmiot leczniczy i... kropka
Źródło: KL, Krajowa Rada Fizjoterapeutów, Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Krystian Lurka |Data: 19.02.2018
 
 
Każda prywatna praktyka fizjoterapeutyczna będzie musiała być zarejestrowana jako podmiot leczniczy. Może to oznaczać, że wiele z nich przestanie istnieć.
- Wszystko przez niedopatrzenie w ustawie z 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty (Dz.U. z 2015 r. poz. 1994), która obowiązuje od niespełna dwóch lat - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" i wyjaśnia, że w jej art. 4 pkt 6 zapisano, że fizjoterapeuta, wykonujący zawód w ramach działalności gospodarczej, jest podmiotem leczniczym w rozumieniu ustawy z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 618, ze zm.).

- Grupie tej nie umożliwiono zakładania praktyk na takich zasadach, jakie obowiązują lekarzy i pielęgniarki. Ci bowiem, zgodnie z art. 5 ustawy o działalności leczniczej, mogą wykonywać zawód w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, m.in. jako indywidualne praktyki lekarskie bądź pielęgniarskie, praktyki w miejscu wezwania, a także w formie spółki, jako praktyki grupowe - donosi "Dziennik Gazeta Prawa".

Problem może dotyczyć dużej grupy fizjoterapeutów.

Według Krajowej Rady Fizjoterapeutów w Polsce jest ok. 50 tys. osób wykonujących ten zawód, z czego ok. 28 tys. prowadzi praktyki w formie działalności gospodarczej. Do 30 listopada tego roku muszą się one przekształcić w podmioty lecznicze.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe