Wyślij
Udostępnij:
 
 
Twitter

Minister Szumowski i prezes Matyja podpisali wspólne oświadczenie, dotyczy "Stop NOP"

Autor: Krystian Lurka |Data: 19.10.2019
 
 
- Stanowczo sprzeciwiamy się próbie bezpardonowego, karygodnego szkalowania lekarzy i straszenia pacjentów – napisali w oświadczeniu minister zdrowia Łukasz Szumowski i prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja. Chodzi o zamieszczony w środę (16 października) post, w którym osoby prowadzące stronę facebookową Stowarzyszenia "Stop NOP" proszą o zgłaszanie przypadków "eutanazji" w szpitalach.
- Mamy podejrzenia, że w polskich szpitalach dochodzi do eutanazji pacjentów. Jeśli ktoś z was ma taką wiedzę lub podejrzenie, że takie sytuacje mają miejsce w szpitalach, apelujemy o pomoc. Szczególny apel kierujemy do Rodzin osób zmarłych w szpitalach na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii. Sprawdźcie, jakie leki zostały podane, szczególnie w ostatnich dniach. Jeśli będzie tam morfina, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że lekarze doprowadzili do eutanazji w szpitalu - napisało "Stop NOP" w poście.

To nie spodobało się Ministerstwu Zdrowia i Naczelnej Rady Lekarskiej.

- Zarzucanie lekarzom pracującym na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii tego, że podejmują działania mające na celu umyślne spowodowanie śmierci pacjenta w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla szpitala jest niegodziwe, budzi nasz stanowczy sprzeciw i nie może pozostać bez zdecydowanej reakcji. Wpis zasługuje na słowa największej krytyki i potępienia. Stanowczo wzywamy do zaprzestania prowadzenia działań, które zmierzają do straszenia pacjentów, godzą w dobre imię lekarzy i personelu medycznego oraz budują atmosferę braku zaufania do polskiego systemu ochrony zdrowia - napisali Szumowski i Matyja w oświadczenie podpisanym w piątek (18 października).

Przeczytaj także: "Złożyli zawiadomienie do prokuratury przeciwko "Stop NOP", "Matyja: Zwiększmy składkę zdrowotną" i "Matyja: Priorytetem politycznym w okresie wyborczym jest zdrowie, później się o tym zapomina".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe