Wyślij
Udostępnij:
 
 
Morawiecki: Mamy rekordowy przyrost wydatków na zdrowie
 
Działy: Aktualności
- Takiego wzrostu wydatków na zdrowie nie było przez ostatnie 28 lat – przekonywał w Sejmie wicepremier Mateusz Morawiecki podczas pierwszego czytania przyszłorocznego budżetu. I wyliczał: - W ciągu roku to 6 mld. zł., w ciągu dwóch – 10 mld.
- Minister finansów podkreślił, że znacząco więcej środków zostanie przeznaczonych na wszystkie podstawowe sfery życia społecznego i gospodarczego – relacjonuje Interia.

Podkreślał, że istotną pozycją w planach finansowych rządu na przyszły rok są nakłady finansowe na służbę zdrowia. Wzrost wydatków w tej sferze ma być rekordowy. Jak mówił Mateusz Morawiecki, w 2018 roku wzrost wydatków na służbę zdrowia "będzie taki, jakiego nigdy nie było przez poprzednie 28 lat".

Jak relacjonują PAP i IAR wicepremier zapowiedział także wprowadzenie rozwiązań uszczelniających system finansowania służby zdrowia. W przyszłym roku rząd planuje między innymi wprowadzenie obowiązkowych zwolnień elektronicznych. W planie także wprowadzenie elektronicznych recept, skierowań do lekarzy i kart.

Wicepremier przekonywał, że cyfryzacja pozwoli uniknąć wielu patologii, zarówno przy refundacji leków, "jak również w kontekście licznych zadań związanych z obsługą pacjentów".
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe