Kamila Kotusz/Agencja Wyborcza.pl

Nowy zarząd w PZU Zdrowie

Udostępnij:

Od 3 czerwca w PZU Zdrowie będzie nowy zarząd – prezesem zostanie były wiceminister zdrowia, zajmujący się między innymi polityką lekową.

Chodzi o Igora Radziewicza-Winnickiego – Rada Nadzorcza PZU Zdrowie zdecydowała o tym 27 maja.

Nowy prezes jest pediatrą i specjalistą zdrowia publicznego, absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, doktorem nauk medycznych.

W latach 2002–2022 był nauczycielem akademickim, autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych dotyczących zdrowia publicznego i pediatrii, to członek międzynarodowych i krajowych towarzystw naukowych oraz międzynarodowych grup badawczych.

Był też w polityce – w latach 2012–2015, w drugim rządzie Donalda Tuska, pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, odpowiadając za politykę lekową państwa. Przewodniczył Radzie Programowej programu zdrowotnego pod nazwą „Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013–2016”, a także opracował i nadzorował konkurs na świadczeniodawców, z którymi zawarto umowy o jego realizację. Był także odpowiedzialny za opracowanie ustawy o leczeniu niepłodności.

W latach 2016–2024 był dyrektorem do spraw medycznych Szpitala Praskiego pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Warszawie.

Na początku 2024 r. powołano go na członka Rady Przejrzystości Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Ponieważ jednak jego żona, Katarzyna Piotrowska-Radziewicz, została dyrektorem Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia, pojawił się konflikt interesów. Ostatecznie Radziewicz-Winnicki przestał pełnić swoją funkcję w radzie.


Kto poza Radziewiczem-Winnickim?

Członkami zarządu będą Marcin Zydorowicz i Weronika Dejneka.

Przeczytaj także: „Andrzej Jaworski byłym prezesem”.

Menedzer Zdrowia linkedin

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.