BARTŁOMIEJ BARCZYK/AGENCJA GAZETA

Orkiestra Owsiaka: Jak co rok pięćdziesiąt milionów

Udostępnij:
Ponad 43,4 mln zł zebrała w niedzielę do północy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dla pediatrii i seniorów. Od rana odbywały się imprezy w ramach 24. finału pod hasłem „Mierzymy wysoko!”.
Ostateczny wynik finansowy zbiórki znany będzie za kilka tygodni, gdy zakończy się liczenie pieniędzy i dodatkowe aukcje internetowe. W tym roku dochody z imprezy przeznaczone zostaną na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

- Na ulicę wyszło 120 tysięcy wolontariuszy 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie tylko w polskich miastach. Przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając blisko 650 mln zł zebranych w corocznych finałach. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności fundacji – czytamy w komunikacie WOŚP.

Choć 24. Finał się już zakończył, jeszcze przez kilka tygodni można wspierać WOŚP za pośrednictwem aukcji internetowych. Wśród ponad 25,5 tys. aukcji na rzecz WOŚP najwyżej licytowane do tej pory są: wspólny trening z piłkarzami polskiej reprezentacji (cena ponad 55 tys. zł) i wyjazd na pokaz Anthonego Vaccarello od Anji Rubik (ponad 23 tys. zł). Licytowane są też przedmioty podarowane przez prezydentów Polski. Narty ofiarowane przez prezydenta Andrzeja Dudę wieczorem osiągnęły cenę ponad 13 tys. zł.

- Hasło tegorocznej zbiórki to "mierzymy wysoko". Jurek Owsiak wierzy w to, że dzięki zebranym pieniądzom uda się podnieść jakość leczenia dzieci. Chodzi o zakup podstawowych sprzętów dla podstawowych oddziałów pediatrycznych. Jest ich w Polsce ponad 300 – pisze "Money.pl".

Owsiak ma nadzieję, że wszystkie one dostaną nowe łóżka oraz sprzęt monitorujący.

W ramach organizowanego po raz 24. finału WOŚP w całym kraju odbyły się imprezy.

- W Warszawie kilka tysięcy osób wzięło udział w biegu "Policz się z cukrzycą". Biegacze musieli kupić cegiełkę. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup pomp insulinowych dla dwóch szpitali: Bródnowskiego w Warszawie oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie – podaje Polskie Radio.

Atrakcją w Sopocie była strefa militarna na plaży. Największą popularnością cieszyła się przejażdżka czołgiem T55. W Sopocie po drugiej stronie molo odbył się też bieg, którego trasa miała kształt serca.

W Poznaniu kwestowały psy rasy golden retriever oraz ich właściciele, a także masażyści, policjanci i ratownicy. Główne atrakcje związane z finałem WOŚP zorganizowano w okolicach Centrum Kultury Zamek.

- To co robimy, jest ludziom potrzebne, to show całej Polski - mówił Jurek Owsiak. Szef WOŚP przyznał również, że wielkie poparcie dla Orkiestry "jest także zasługą hejtu".
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.