Wyślij
Udostępnij:
 
 
Krystian Maj/KPRM

Po spotkaniu klubów parlamentarnych z premierem

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 26.01.2021
 
 
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami klubów parlamentarnych. Rozmowy dotyczyły programu szczepień. – Celem wszystkich, poza Konfederacją, jest zaszczepienie jak największej liczby Polaków – przyznał Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień. Co zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski?
W wideokonferencji zorganizowanej 26 stycznia uczestniczyli szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki i szef sejmowej Komisji Zdrowia poseł Tomasz Latos, Władysław Kosiniak-Kamysz i Dariusz Klimczak z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Marcelina Zawisza i Marek Rutka z Lewicy i senator Wojciech Konieczny. Z Koalicji Obywatelskiej był m.in. szef klubu Cezary Tomczyk, a Konfederację reprezentował poseł Grzegorz Braun.

O czym mówiono, co zapowiedziano?

– Dobra informacja jest taka, że, poza Konfederacją, wszyscy stawiamy sobie ten sam cel – chcemy, aby sprawnie zaszczepić jak największej Polaków. To jedyny sposób, żeby walczyć z pandemią – powiedział po spotkaniu Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu do spraw szczepień. Dodał, że „wybrzmiał taki postulat, sformułowany chyba przez przedstawicieli wszystkich środowisk, aby rząd rozpoczął rozmowy o pozyskaniu szczepionek poza Unią Europejską, pomimo porozumienia unijnego”. Także minister Niedzielski przyznał, że „pojawia się coraz więcej powodów, by dokupić szczepionki poza mechanizmem unijnym, bo producenci nie zawsze wywiązują się z umów”. – Analizujemy różne możliwości, ale ze względu na delikatność tej sprawy na razie żadnych szczegółów nie będziemy ujawniali – poinformował szef resortu zdrowia.

O spotkaniu poinformowały TVN24 i „Rzeczpospolita”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe