Wyślij
Udostępnij:
 
 
Maciek Jaźwiecki/Agencja Gazeta

Prof. Łukasz Szumowski dyrektorem Narodowego Instytutu Kardiologii

Źródło: www.gov.pl
Redaktor: Iwona Kazimierska |Data: 28.01.2022
 
 
Po objęciu funkcji pełnomocnika ministra zdrowia ds. Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia przez prof. Tomasza Hryniewieckiego stanowisko dyrektora NIKard obejmie prof. Łukasz Szumowski.
Jednym z najistotniejszych zadań Ministerstwa Zdrowia w najbliższych miesiącach po piątej fali pandemii będzie nadrobienie zaległości zdrowotnych, szczególnie w zakresie onkologii i chorób układu krążenia. Dlatego minister zdrowia powołał pełnomocnika ,. Został nim prof. Tomasz Hryniewiecki.

– Profesor Hryniewiecki to najlepsza z osób, która może zadbać o szybki rozwój projektu Krajowej Sieci Kardiologicznej, by stała się tym dla kardiologii, czym Krajowa Sieć Onkologiczna dla Onkologii – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Po objęciu funkcji pełnomocnika ministra zdrowia ds. Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia przez prof. Tomasza Hryniewieckiego stanowisko dyrektora NIKard obejmie prof. Łukasz Szumowski, który z Instytutem związany jest od 20 lat i w którym kieruje Centrum Zaburzeń Rytmu Serca. W latach 2016-2018 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a w latach 2018-2020 ministrem zdrowia. Prof. Łukasz Szumowski był pierwszym ministrem zdrowia, który musiał stawić czoła wyzwaniu, jakim był wybuch pandemii COVID-19 na początku roku 2020 r.

W związku z powołaniem na stanowisko dyrektora NIKard prof. Szumowski złożył rezygnację z wykonywania mandatu poselskiego i poinformował, że zamierza skupić się na działalności leczniczej i naukowej.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.