Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sejm.gov.pl

Przegłosowali ustawę o dodatkowych 2 mld zł na NFZ

Źródło: Sejm
Autor: Krystian Lurka |Data: 13.12.2019
 
 
Sejm zdecydował o przesunięciu z budżetu 2 miliardów złotych na Narodowy Fundusz Zdrowia, większość posłów poparła pilny rządowy projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej. Zapisano w nim przekazanie do NFZ, na fundusz zapasowy, kwoty do 2 mld zł. Aby to mogło się stać, przepisy muszą wejść w życie do końca 2019 r.
Za przyjęciem noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2019 głosowało 298 posłów, przeciw był jeden, a od głosu wstrzymało się 133 osoby.

- Środki z funduszu zapasowego będą mogły być wykorzystane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, po uzyskaniu zgody ministra właściwego do spraw zdrowia oraz ministra właściwego do spraw finansów publicznych, na pokrycie zwiększenia w planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia planowanych kosztów świadczeń opieki zdrowotnej - zapisano w uzasadnieniu ustawy.

Pieniądze będą mogły być wykorzystane do 30 kwietnia 2020 roku.

Głosowanie odbyło się w czwartek.

Przeczytaj także: „Zastrzyk pieniędzy”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe