Wyślij
Udostępnij:
 
 

Raport dotyczący implementacji Rozwojowego Trybu Refundacyjnego

Autor: Krystian Lurka |Data: 19.07.2019
 
 
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii opublikowało raport na temat implementacji do polskiego porządku prawnego Rozwojowego Trybu Refundacyjnego. - Zależy nam, aby producenci leków inwestujący w Polsce, kierowali się nie tylko niższymi kosztami pracy, ale przede wszystkim profesjonalizmem naszej kadry naukowej i przyjazną polityką refundacyjną, która sprawi, że nowe leki opracowywane w Polsce zyskają wsparcie refundacyjne. Chcemy docenić zarówno firmy produkujące leki generyczne, jak i producentów leków innowacyjnych - czytamy w dokumencie.
Rozwojowy Tryb Refundacyjny ma być wsparcie bezpieczeństwa lekowego kraju oraz badań i rozwoju, zapewnienie długofalowej stabilizacji systemu i zagwarantowanie bezpieczeństwa dla finansów publicznych. Tryb przewiduje przyznanie preferencji refundacyjnych firmom, które otrzymają status Partnera Polskiej Gospodarki nadawany w procesie wielowymiarowej oceny firm przez MPiT.

Beneficjantami RTR mają być grupy kapitałowe. Będą one kwalifikowane do trzech kategorii A,B i C. Zarówno podmioty zagraniczne, jak i krajowe. System scoringowy oparty będzie na miernikach ilościowych będzie co roku typował partnerów, których ocena będzie dotyczyć ostatnich pięciu lat.

RTR zakłada dziesięć zachęt, w tym finansowe – jak premia.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: "Raport końcowy w zakresie rekomendacji implementacji do polskiego porządku prawnego Rozwojowego Trybu Refundacyjnego".

Przeczytaj także: "Emilewicz: RTR jeszcze w tej kadencji parlamentu" i "Marcin Czech o tym, dlaczego nie wprowadzono RTR".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe